משרד עורכי דין
בני רייך 21, נתניה  |  טל' רב קווי: 052-3266589
חפש

נשמח לעמוד לשירותכם:

המשרד בתקשורת

משרד עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ עוסק ומטפל בנושא תמ"א 38 - חיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה. עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ מטפל בקבלנים, יזמים, ועדי בתים ודיירים בעסקאות תמ"א 38. משרדנו מקשר בין וועדי בתים לבין קבלנים ויזמים, אך עובד גם אל מול יזמים וקבלנים שמופנים אליו בנושאי תמ"א 38.

המשרד מבצע בדיקות ראשוניות לאפשרות ביצוע פרויקטים מסוג תמ"א 38, ומלווה את העסקה מתחילתה ועד לסופה. בכובעו כמייצג דיירים בפרויקטים של תמ"א 38, משרד עו"ד עודד פרץ מוודא כי העלויות החלות על הדיירים הינן מינימליות, אם בכלל, ומתעקש כי היזם או הקבלן הנבחר יישא בכל העלויות, לרבות בשכר טרחת משרדנו בגין ייצוג הדיירים בתמ"א 38!

משרד עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ מקשר בין קבלנים לבין ועדי בתין בנושאי תמ"א 38. למשרד עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ ניסיון בעבודה אל מול דיירים המסרבים לבצע תמ"א 38.

עו"ד תמ"א 38 עודד פרץ, כאשר מייצג את הדיירים, שואף לכך כי היזם יתמחר עצמו מראש ולא יהא זכאי לפיצוי כשלהו ככל שעלויותיו יעלו. היזם משלם בגין פוליסות ביטוח, ערבויות בנקאיות ועוד. במידת הצורך, משרד עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ מגביל את קצב מכירת הדירות.
 

התמחותנו היא באיזון העדין בין הבטחת זכויות הדיירים, ובין הרצון לא לשתק את האשראי של היזם, שאם לא כן - לא יוכל לבצע את הפרויקט. תמ"א 38 הינה חקיקה חדשה יחסית, משנת 2008, ובאה בעקבות העלייה הדרסטית במספר רעידות האדמה ובמשבר האקלים העולמי. משמעות תמ"א 38 היא מתן זכויות בנייה לבתים משותפים, על מנת שוועדי הבתים יוכלו לניידם ולמכרם ליזמים, אשר יחזקו את הבניין כנגד רעידות אדמה במסגרת תמ"א 38.

למחוקק היה ברור כי ללא מתן זכויות בנייה, ועדי בתים בישראל לא יוכלו לממן מכיסם את חיזוק הבניין. למרות שתמ"א 38 מתייחסת לחיזוק הבניין כנגד רעידות אדמה, לעתים העסקה כוללת גם הרחבות דיור בדירות, כדוגמת בניית ממ"דים או מרפסות שמש. כלומר, מדובר גם בהשבחתו של הבניין, שדרוג החזות, הלובי, חדרי המדרגות, החניות, הגינות, המעלית ועוד.

תמ"א 38 היא אמנם תוכנית ארצית, אך לא ממומשת בפריפריה, שכן עלויות הבנייה במדינה הינן דומות; אך אין להשוות מחיר דירה בת"א למחיר דירה בכרמיאל, למשל, ולפיכך התמ"א לא כדאית בפריפריה ליזם.

גם ללא הרחבות הדיור האפשריות, תמ"א 38 היא עסקה כדאית כלכלית בעבור הדיירים, אשר תשדרג את מחיר דירתם באופן משמעותי, וכן את איכות חייהם. בניינים המתאימים לתמ"א 38 הם בניינים ישנים יחסית שהוקמו לאחר 1980, אשר גובהם מעל 2 קומות. מהנדס צריך לאשר כי המבנה אכן זקוק לחיזוק מפני רעידות אדמה. על פי תמ"א 38 ניתן להרחיב ולהגדיל דירות קיימות בשטח של עד 25 מ"ר נוספים.

הבעיה המרכזית היא בעיית הסרבנים; הדין החדש אינו דורש בהכרח רוב מוחלט של 100 אחוזים מהדיירים לביצוע תמ"א 38. במידה שמספר הדירות החדשות נמוך משליש ממספר הדירות הקיימות - הסכמה של שני שלישים מהדיירים תספק לביצוע תמ"א 38, בליווי אישורו של המפקח על רישום המקרקעין.

המפקח מחויב, אומנם, בשמיעת המתנגדים, אך ככל שהתמ"א תאושר על ידו, גם המתנגדים יהיו מחויבים לה. הוראה זו מונעת את סחיטתו של הרוב ע"י המיעוט, ושמה את טובת הכלל בראש.

עורך דין תמ"א 38

עורך דין תמ"א 38
תמ"א 38 טומנת בחובה יתרונות רציניים בתחום המיסוי:
  • היזם ישלם היטל השבחה בשיעור של עשירית משיעורו הרגיל. ניתן לקבל פטור ממס שבח באם הדירות החדשות לא מהוות מלאי עסקי אצל הקבלן.
  • הפטורים ממסים מותנים בכך שהדיירים לא יקבלו כל תמורה כספית במסגרת תמ"א 38, אלא בשירותי בנייה בלבד.
  • תמ"א 38 היא עסקה המקרקעין לכל דבר ועניין. מדובר בעסקה מורכבת וייצוג משפטי הינו חיוני.
  • בערר (ת"א) 5285/07 ועדת הערר דחתה את התנגדות המיעוט למתן היתר בנייה לביצוע תמ"א 38. כנ"ל בפסק דין 109/06 אריה עברי נגד ברונפמן אלכסנדר.
בתאריך 11 באוגוסט 2011 ניתן פסק דין ע"י המפקחת על רישום המקרקעין בנתניה לפיו התקבלה תביעתם של דיירים בבית משותף בהרצליה לבצע פרוייקט תמ"א 38 חרף התנגדותם של דיירים בבניין.

פסק הדין ניתן בהתבסס על חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה) התשס"ח-2008.

המפקחת על רישום המקרקעין בנתניה אכן אישרה כי תנאי לתחולת חוק החיזוק הוא שניתן היתר בנייה.

המפקחת על רישום המקרקעין קיבלה את התביעה, אישרה ביצוע תמ"א 38, ומינתה את עורך הדין של התובעים להתקשר בשם הנתבעים, לחתום בשמם על תיקון צו הבית המשותף ולרישום הזכויות.

בנוסף, חויבו הנתבעים בהוצאות ההליך ובשכר טרחת עורך דין.

משרד עורכי דין תמ"א 38 עודד פרץ מדגיש כי כיום קיימת אפשרות במסגרת תמ"א 38 להרוס את המבנה כולו ולהקים מבנה חדש תחתיו. זה מה שמכונה תמ"א 38 2.

משרד עורכי דין תמ"א 38 עודד פרץ עוסק בעיסקאות מקרקעין ומדגיש כי המחוקק כל העת משפר את החקיקה על מנת לקדם את האינטרס הציבורי בחיזוק מיבנים מפני רעידות אדמה.

עו"ד תמ"א 38 עודד פרץ מדגיש כי הנושא התחדשות עירונית הכולל הן פינוי בינוי והן תמ"א 38 הוא נושא אשר האינטרס לקדמו הינו בראש ובראשונה של הדיירים ולכן מפציר בדיירים לשים את המחלוקות ביניהם על מנת לקדם פרוייקט תמ"א 38 אשר יועיל לכולם.

כן מעניק משרד עו"ד תמ"א 38/2 עודד פרץ ייעוץ וליווי בפרוייקט תמ"א 38/2 שעניינו בהריסה ובבניה מחדש של הבית המשותף, במסגרת פרוייקט תמ"א 38.

אין באמור לעיל משום ייעוץ משפטי מחייב מטעם עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ.

משרד עורך דין תמ"א 38 עודד פרץ עוסק גם בעסקאות תמ"א 38 הריסה ובנייה.

כל הזכויות שמורות לעורך דין מקרקעין עודד פרץ.
 
 


נשמח לעמוד לשירותכם:

location, location, map, marker, pin
phone, phone, contact, telephone, support, call
phone6, phone, contact, telephone, support, call
print, print, printer
bubble13, bubble, comment, chat, talk

 

בני וו. רייך 21, נתניה
 
טל' רב-קווי: 052-3266589
 
פקס למייל: 5273133 -77 -153
 
דוא"ל: odedperetzadv@gmail.com
 
 עורך דין לשון הרע  |  עורך דין מקרקעין  |  עורך דין ליטיגציה

נשמח לעמוד לשירותכם:

location, location, map, marker, pin
phone, phone, contact, telephone, support, call
print, print, printer
bubble13, bubble, comment, chat, talk

בני וו. רייך 21, נתניה
טל' רב-קווי: 052-3266589
פקס למייל: 5273133 -77 -153
דוא"ל: odedperetzadv@gmail.com

 עורך דין לשון הרע  |  עורך דין מקרקעין  |  עורך דין ליטיגציה